زبان برنامه نویسی PHP چیست ؟

PHP یا همان Hypertext Preprocessor یک زبان برنامه نویسی  open source است که بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و برای توسعه وب مناسب است و می تواند در HTML استفاده شود.

برای درک یک مثال را در زیر آورده ایم:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Example</title>
</head>
<body>
php?>

;”!echo “سلام I’m a PHP script
<?
</body>
</html>

برای طراحی وب دستورات زیادی در HTML وجود دارد. به جای آن می توانیم از صفحات PHP حاوی HTML استفاده می کنیم. (در این حالت ، خروجی “سلام I’m a PHP script!” می باشد). کد PHP دارای دستورالعمل های شروع و پایان  php?> و <?   است که به شما امکان می دهد  از PHP استفاده کنید.

آنچه که پی اچ پی را از زبانی مانند JavaScript که سمت کلاینت است متمایز می کند اینست که این کد بر روی سرور اجرا می شود  و HTML تولید می کند و سپس به کلاینت ارسال می شود. بعد ازآن کلاینت نتایج اجرای اسکریپت را دریافت می کند ، اما کلاینت متوجه نمی شود که کد برچه اساس تولید شده است. شما می توانید سرور خود را طوری پیکربندی کنید تا کلیه پرونده های HTML خود را با PHP پردازش کند ، و سپس این امکان وجود ندارد که کاربران بتوانند کاری که شما کرده اید را متوجه شوند.

استفاده از PHP این است که برای یک تازه کار بسیار ساده است اما ویژگی های پیشرفته ی بسیاری دارد که برای یک برنامه نویس حرفه ای مناسب است. از خواندن ویژگی های PHP نترسید. شما از حالا می توانید در مدت زمان کمی وارد این کار شوید و نوشتن اسکریپت های ساده را در چند ساعت شروع کنید.

اگرچه توسعه PHP روی اسکریپت نویسی سمت سرور متمرکز است ، اما می توانید کارهای بیشتری با آن انجام دهید .

 


منبع : PHP.net


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/DMePZ
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید