تفاوت بین توسعه‌دهنده اندروید و توسعه‌دهنده وب

تفاوت اندروید و وب

توسعه برنامه یکی از داغترین موضوعات در صنعت است اما توسعه وب موردی است که هرگز از مد نمی افتد. توسعه اندروید و توسعه وب هر دو انتخاب شغلی خوبی در دنیای مجازی هستند. با گسترش فناوری اطلاعات و اینترنت توسعه این دو مورد ، امروزه موقعیت های مختلفی را برای افراد ماهر باز کرده است.

اندروید چیست؟

Android  یک سیستم عامل منبع باز و مبتنی بر لینوکس است.  اکثر تلفن های هوشمند و تبلت ها از سیستم عامل اندروید استفاده می شوند. اندروید متعلق به گوگل است. در سال 2007 ، گوگل SDK را منتشر کرد. بعداً ، در سپتامبر 2008 ، اولین نسخه تجاری منتشر شد و Android 1.0 نامگذاری شد.

کد منبع رایگانAndroid  تحت مجوز Apache 2.0 می باشد. تغییرات هسته لینوکس تحت مجوز عمومی نسخه GNU است.

وقتی یک توسعه دهنده برنامه Android را توسعه دهد ، می تواند بر روی چندین دستگاه Android اجرا شود.

گوگل نسخه ی بعدی آندروید را با نام Android Pie را در 7 مارس 2018 در کنفرانس Google I / O اعلام کرد. این آخرین بروزرسانی Android Oreo است. بروزرسانی Pie با هدف تقویت تجربه کاربری اندرویدی ارائه شده است. همچنین باعث افزایش کارایی و عملکرد دستگاه های مجهز به اندروید می شود.

چه کسی توسعه دهنده Android است؟

Android Developer یک توسعه دهنده نرم افزار است که متخصص در طراحی برنامه های کاربردی برای فروشگاه نرم افزارهای اندرویدی است که رقیب مستقیم فروشگاه اپل است. این بدان معناست که بیشتر کارهای توسعه دهنده های Android در ساخت برنامه های تلفن های هوشمند و تبلت های اندرویدی نهایت تلاش خود را می کنند. توسعه دهندگان Android می توانند برای یک سازمان بزرگ نرم افزار تولید کنند یا می توانند توسط یک شرکت توسعه برنامه به کار گرفته شوند.

چه کسی توسعه دهنده وب است؟

نقش یک توسعه دهنده وب در طراحی ، کدنویسی و تغییرات وب سایت ها ، از طرح تا اجرا و با توجه به مشخصات مشتری می باشد. تلاش برای ایجاد سایت های جذاب باید از طراحی کاربر پسند برخوردار باشد.

به عنوان یک طراح وب به دانش پایه HTML ، CSS و JavaScript نیاز دارد. هنگامی که یک توسعه دهنده اصول اولیه را می آموزد ، آنها قادر خواهند بود حداقل وب سایتهای استاتیک ایجاد کنند. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان خبره ای که مهارت برنامه نویسی مانند PHP ، .NET ، PYTHON، RUBY  را به همراه مدیریت پایگاه داده مانند SQL Server ، Mysql  را نیاز دارند تا به توسعه وب سایت های بزرگتر بپردازند.

تفاوت اصلی بین Android Developer vs Web Developer

Android Developer و  Web Developer گزینه های محبوب در بازار هستند. بگذارید برخی از تفاوت های اساسی بین Android Developer و Web Developer را مورد بحث قرار دهیم:

توسعه دهندگان Android نرم افزار را مخصوص تلفنهای Android را ارایه می دهند در حالی که توسعه دهندگان وب برنامه هایی را اجرا می کنند که برای اجرای آنها به مرورگرهای وب نیاز دارید.

توسعه Android به کیت توسعه نرم افزار Android ، یعنی SDK Android نیاز دارد. همچنین برای ساخت برنامه Android نیاز به دانش Java و XML دارد . از طرف دیگر ، توسعه دهندگان وب برای ساختن وب سایت های استاتیک ساده به دانش HTML ، JavaScript ، CSS احتیاج دارند. برای ایجاد یک وب سایت فشرده ، دانش سایر زبان های برنامه نویسی و چارچوب ها نیز لازم است.

از آنجایی که دنیای امروز به تلفن های هوشمند وابسته است ، یک فرصت شغلی بزرگ برای توسعه دهندگان اندرویدی وجود دارد که می توانند در پلتفرم اندرویدی شرکت کنند و موفقیت های بزرگی کسب کنند. از طرف دیگر ، توسعه وب نیز برای صنعت اهمیت زیادی دارد زیرا بیشتر چیزها به اینترنت نیاز دارند و وب سایت ها رسانه هایی هستند که ارتباط را آسان تر می کنند.

جدول مقایسه برنامه نویس Android و برنامه نویس وب

مورد مقایسهتوسعه دهنده Androidتوسعه دهنده وب
دامنه توسعهدامنه یک توسعه دهنده Android محدود به توسعه برنامه Android و سفارشی سازی های آن است.از طرف دیگر توسعه دهندگان وب ، وب سایت ها و برنامه های وب را توسعه می دهند که ما در اینترنت می بینیم.
بستر مورد نیازتوسعه دهندگان Android برنامه هایی را در سیستم عامل Android ایجاد می کنند.توسعه دهندگان وب برای اجرای محتوای توسعه یافته خود به مرورگرهای وب احتیاج دارند.
زبان برنامه نویسی مورد نیاز برای توسعهتوسعه دهندگان Android برای ایجاد برنامه های فشرده نیاز به دانش برنامه نویسی در Java ، Kotlin ، C / C ++ و XML و همچنین Python دارند.زبانهایی که برای توسعه وب مورد نیاز هستند ، پایان ندارند. وب سایت های اصلی بر روی HTML و CSS و JavaScript ساخته شده اند. در حالی که وب سایتهای گسترده به دانشهای Frontend ، Backend و پایگاه داده نیاز دارند.
دانش پایگاه دادهتوسعه دهندگان Android برای ذخیره داده های مورد نیاز در برنامه های خود به دانش مربوط به بانک اطلاعات نیاز دارندتوسعه دهندگان وب همچنین برای ذخیره محتوای وب سایت های خود و برخی از داده های حیاتی در بازدیدهای کاربر ، به دانش پایگاه داده نیاز دارند.
بسته نرم افزاربرنامه های Android به صورت APK ارائه می شوند. برنامه های apk آنها نیاز به نصب اندرویدی دارد که قبل از اجرا روی تلفنهای اندرویدی نصب شود.برنامه های وب به اشکال مختلفی ارائه می شوند ، در حالی که برخی وب سایت ها فقط دارای چند مجموعه فایل HTML ، JavaScript و CSS استاتیک هستند ، در حالی که برخی در بایگانی وب قرار دارند که به مواردی مانند apache tomcat و JBoss نیاز دارد.
فرصت شغلیAndroid یک سیستم عامل بسیار پرکاربرد است. پلت فرم تلفن همراه آندروید بسیار بزرگ است و دریایی است  و  یک فرصت شغلی عظیم می باشد. این صنعت به توسعه دهندگان آندروید نیاز دارد تا برنامه هایی بسازند که می تواند زندگی بسیاری از مردم را سهولت دهد.توسعه دهندگان وب نیز در صنعت IT یک نیاز بزرگ هستند زیرا اینترنت هرگز پایان نمی یابد و تقریباً هر آنچه را که لازم داریم در صفحات وب و وب سایتهای اینترنتی یافت می شود. نیاز بی پایان توسعه دهندگان وب برای ایجاد این وب سایت ها و برنامه های وب وجود دارد.
مثال هابرخی از برنامه های معروف که در Android اجرا می شوند عبارتند از: WhatsApp، برنامه موبایل Amazon Amazon و Facebook برای اندروید.برخی از وب سایت های معروف شامل گوگل ، فیس بوک و یاهو هستند.

 

نتیجه گیری Android Developer و Web Developer

یک توسعه دهنده ممکن است توسعه Android را به عنوان حرفه ی خود انتخاب کند و می تواند برنامه هایی را ایجاد کند. این برنامه ها می توانند بسیاری از فرایندها را از طریق تلفن های هوشمند و ایده های هوشمند به صورت خودکار انجام دهند.

همچنین ، توسعه دهندگان وب نه تنها در شرکت های نرم افزاری هستند بلکه بسیاری از مشاغل دیگر نیز وجود دارند که نیاز به بازاریابی آنلاین ، وب سایت ها و برنامه های پاسخگو دارند و همیشه به دنبال یک توسعه دهنده وب هستند که بتواند مشکلات تجاری خود را حل کند. اکنون کاملاً واضح است که اگر بخواهید با صبر و حوصله یاد بگیرید هر دوی این شغل ها فرصت شغلی خوبی هستند.

 


منبع : educba

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/AEKkj
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید