9 فوت کوزه گری سئو: چگونه رنک وبسایت خود در گوگل را بهبود ببخشیم؟

بهبود سئو

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا هر روز هزاران هواپیما به دلیل نقص فنی سقوط نمی کنند؟ هواپیما با این همه اجزاء پیچیده و این قدر عظیم جثه، چگونه به راحتی آب خوردن سقوط سقوط نمی کند؟ یکی از مهم ترین دلایل برای این موضوع وجود چک لیست است. قبل از آن که خلبان هواپیما را به حرکت درآورد، باید یک سری کارها را طبق چک لیست پیش از پروازش چک کند تا از سلامت همه قطعات مطمئن شود.

شما نیز اگر دوست دارد رنکنیک سئو (بهینه سازی موتور جستجو) بهتری داشته باشید، مثال بالا را در ذهن نگه دارید. شما نیز می توانید با ساختن یک چک لیست مخصوص به خودتان، از عملکرد خودتان مطمئن شوید. البته همانگونه که هر از گاهی متاسفانه خبر سقوط یک هواپیما را در اخبار می شنویم، ساختن چک لیست شما را نیز از اشتباه مصون نمی سازد، ولی با انجام این کار بهترین شانس را برای بهبود و بهینه سازی رنکینک خود در موتورهای جستجو دارید.

پس قبل از اینکه شروع به تولید محتوا برای وبسایت خودتان بکنید، موارد زیر را با دقت مطالعه کنید تا عملکرد سئو شما بهبود یابد.

  1. کلمه کلیدی مناسبی را انتخاب و بر آن تمرکز کنید

اولین قدم شما باید انتخاب یک عبارت یا جمله مناسب به عنوان تیتر مطلب شما در صفحه ی جستجوی گوگل باشد. برای مثال، اگر من بخواهم در مورد بهترین اسباب بازی سگ که برای سگ های کوچک مناسب است، مطلبی بنویسم، اول باید بدانم که مردم چه چیزی در این مورد را در موتور های جستجو قبلا نوشته اند.

آسان ترین راه، استفاده از ابزار Google Keyword Planner  است. این ابزار رایگان، به شما تخمینی از میزان استفاده از هر عبارت جستجو شده را ارائه می کند. (اگرجه این برنامه رایگان است، اما ممکن برای دسترسی کامل مجبور باشید یک حساب AdWords باز کنید.)

برای مثال، من فهمیدم که عبارت «اسباب بازی سگ کوچولو» 590 بار در ماه مورد جستجو قرار می گیرد. این عبارت از هر ترکیب دیگر مربوط به این موضوع، بیشتر جستجو شده است. با این حال، هنوز برای شروع نوشتن مطلب درباره ی این موضوع زود است. اول باید کمی تحقیق کنم.

  1. رقیب های خود را زیرنظر بگیرید

حالا که عبارت تیتر مورد نظرم را پیدا کرده ام، باید مثل پلیس مخفی ها قایم شوم و فعالیت رقیب هایم را زیر نظر بگیرم.

حالت مرورگر خود را «خصوصی» بکنید (Incognito در کروم، Private در فایرفاکس و سافاری، InPrivate در اینترنت اکسپلورر) و به سایت Google.com بروید. (چون نمی خواهیم جستجوهای قبلی ما، بر روی نتایج جستجو تاثیر بگذارد، همیشه از این حالت برای تحقیق استفاده خواهیم کرد.)

همه مطالب صفحه اول جستجوی گوگل (به جز تبلیغات بالای صفحه) را نگاه کنید. 10 نتیجه اول، رقیبان شما هستند. آن ها چه نوشته اند و چه چیزی را فراموش کرده اند؟ چگونه می توانید از نقاط ضعف آن ها را در مطلب خود پوشش دهید؟

  1. همیشه بهترین محتوا را بنویس

حالا که از رقیبان خود آگاه شده ای، وقت آن رسیده که شروع به تولید محتوا بکنید. مطلب شما باید بقیه مطالب نوشته شده درباره آن موضوع خاص را بدلیل ضعفشان خیس عرق کند! قبول دارم که کار سختی است، اما مهمترین بخش کار شما در اینجاست. شما محکوم به تولید بهترین محتوا هستید.

مهم نیست که یک بلاگ شخصی می نویسید یا برای یک سایت فروش آنلاین تولید محتوا می کنید. مجبورید از بقیه بهتر باشید، در غیر این صورت، گوگل و مخاطبان احتمالی از مطلب شما استقبال نخواهند کرد. برای مثال، اگر مطلبی با عنوان «چگونه یک میلیونر شویم: راهنمای کامل» مد نظر شماست، هدف گذاری اصلی شما باید تولید بهترین و جذاب ترین محتوا در این مورد خاص باشد.

  1. کلمه کلیدی خود را در تیتر صفحه قرار بدهید

تیتر صفحه شما باید حاوی کلمه کلیدی جستجوی شما باشد. البته جا برای تغییرات اندک است. در ضمن، تیتر باید به قدر کافی جالب بنظر برسد تا مخاطب احتمالی شما بر روی آن کلیک کند. برای مثال، یک مقاله در سایت PTMoney.com در مورد کسب درآمد بیشتر را در نظر بگیرید. به جای استفاده از یک تیتر معمولی و ساده مثل «درآمد بیشتر کسب کنید»، این تیتر را در نظر بگیرید: «50 راه مختلف برای افزایش درآمد شما». فکر کنم با من هم عقیده باشید که تیتر دوم بسیار جالب تر و مخاطب پسندتر است.

  1. کلمه کلیدی را حتما در سرتیتر مقاله نیز قرار دهید

اکثر صفحات وب را می توان با فرار دادن یک تیتر بزرگ در بالای صفحه، و در ادامه قرارداد چندین زیر تیتر (Sub-header) منظم کرد. این نوع از انضباط متنی نه تنها برای افرادی که به صورت گذرا در حال خواندن مطلب هستند، بلکه برای تفهیم دقیق مطلب شما به فناوری هوش مصنوعی گوگل نیز بسیار مفید است. بنابراین، حتما از عبارت کلیدی خود حداقل یکبار در زیر تیترهای خود استفاده کنید.

  1. کلمه کلیدی را در نام و برچسب عکس مطلب خود قرار دهید

اگر مطلب شما دارای عکس است (که پیشنهاد می شود حتما از عکس در مطلب خود استفاده کنید)، یادتان باشد که کلمه یا عبارت کلیدی را در نام عکس و برچسب آن ذکر کنید. برای تغییر نام عکس، کافیست نام عکس مورد نظر را در کامپیوتر خود عوض کنید و سپس عکس را آپلود کنید. برچسب جایگزین (alt tag) بعد از آپلود عکس باید انتخاب شود. برچسب جایگزین در واقع متنی است که اگر به هر دلیل عکس مورد نظر قابلیت نمایش نداشته باشد، توسط مرورگر بجای آن نشان داده خواهد شد.

  1. کلمه کلیدی را در URL مطلب نشان دهید

یکی از راه های دیگر برای اینکه به گوگل تشخیص صحیح مطلب خود کمک کنید، استفاده از کلمه کلیدی در URL مطلب است؛ همان چیزی که بعد از .com در صفحه آدرس سایت نمایش داده می شود. مثال «اسباب بازی سگ کوچولو» که بالاتر به آن اشاره شد را به خاطر دارید؟ فکر می کنید بین دو آدرس زیر، کدام مناسب تر است؟

www.ExampleDogToyWebsite.com/9124824834-1

www.ExampleDogToyWebsite.com/small-dog-toys

اگر جواب شما آدرس دوم است، درست حدس زده اید. اگرچه آدرس اول همه تلاش های شما برای ارتقا رنکینک را نابود نمی کند، اما آدرس دوم قطعا به گوگل در تشخیص درست مطلب کمک خواهد کرد.

  1. از لینک های داخلی در مطلب خود استفاده کنید

اگر شما از مطلب های گذشته خود تعریف نکنید، چه کسی می خواهد این کار را بکند؟ شما تنها حامی مطمئن خود هستید! پس به همین دلیل، حتما سعی کنید گلچینی از بهترین مطالب گذشته وبسایت خود را به صورت لینک داخلی در مطلب جدید قرار دهید. این کار شاید نیازمند مراجعه دوباره به مطالب قدیمی، ویرایش و اصلاح آن ها باشد، اما به دردسرش میارزد.

  1. مهم ترین فوت کوزه گری: لینک های خارجی را فراموش نکنید

لینک های خارجی مهم ترین بخش کار شما هستند. به طور خلاصه، این لینک ها، وبسایت های به غیر از وبسایت شما را نشان خواهند داد. وجود لینک خارجی یکی از مهم ترین ترازوهایی است که با استفاده از آن، گوگل کیفیت کار شما را می سنجد. تعریف و تمجید از خود و مهارت هایمان کار آسانی است، اما مطمئن همه را مجاب نخواهد کرد. اما به محض اینکه بقیه از شما تعریف کنند، افراد دیگر نیز به مطالب شما توجه خواهند کرد.

ممکن است تولید محتوای بسیار ارزشمند و قوی برای شما چند لینک خارجی در وبسایت های دیگر به ارمغان بیاورد. اما مثل هر چیز دیگر، شبکه سازی کلید اصلی پیشرفت شماست. سعی کنید با صاحبان وبسایت های دیگر مربوط به حوزه شما ارتباط برقرار کرده و با یکدیگر تبادل لینک کنید. لینک در مقابل لینک!

9 نکته ای که در بالا به آن ها اشاره شد، مطلب خلاصه ای به منظور ارتقای رنکنیک سئوی شما بود. با بکارگیری چک لیست بالا، از رقیبان خود پیشی خواهید گرفت و به احتمال زیاد رنکینک و ترافیک سئو شما بسیار بهتر خواهد شد.

 


منبع: Entrepreneur.com


 

لینک کوتاه: http://Tjjc.ir/lHLSI
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید