مهمترین تفاوت های مهندس نرم افزار ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس کامپیوتر

بسیاری از کسب و کار ها وقتی می خواهند وب سایتی را راه اندازی کنند یا در وب سایتی که دارند، تغییراتی ایجاد کنند، نمی توانند مشاغل مختلف مثل مهندس نرم افزار، توسعه دهنده وب و برنامه ریز کامپیوتر را از هم متمایز کنند.
مهندس نرم افزار:
برای ایجاد، توسعه و تست نرم افزار جدید یا موجود مطلوب و ایده ال است.
مهندس نرم افزار که به نام توسعه دهنده نرم افزار هم شناخته می شود، برنامه ها و نرم افزارهایی برای کامپیوترها با استفاده از کد و زبان برنامه نویسی می سازد تا برنامه ها و اپلیکیشن های خوبی تهیه کند یا تغییراتی در برنامه های موجود ایجاد کند. این کار به مهارت زیادی نیاز دارد و باید نتیجه کار تست شود تا اطمینان حاصل شود که نرم افزار به درستی کار میکند و خطا ندارد.
مهندسان نرم افزار ممکن است از سرویس ها و خدمات برنامه نویسان کامپیوتر استفاده کنند تا کد را بسازند، اگرچه بسیاری از آنها ترجیح می دهند خودشان این کار را انجام دهند. درست مثل بیشتر حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات، مهندسان نرم افزار، سطوح تخصص و تجربه متفاوتی دارند که به آنها امکان می دهد موثرترین سرویس های مهندسی نرم افزار را برای کسب و کارها ارائه کنند.


توسعه دهنده :
برای راه اندازی وب سایت یا بهبود طراحی، قابلیت استفاده و مدیریت آن ایده ال و مطلوب است.
توسعه دهنده وب مسئول ایجاد وب سایت ها یا بهبود وب سایت های موجود است. این کار با استفاده از کد برنامه نویسی تخصصی مثل HTML5، جاوااسکریپت و غیره انجام می شود. توسعه دهنده های وب مهارتهای متفاوتی دارند تا بتوانند وب سایت های موثر را برای کسب و کارها بسازند تا اطمینان حاصل کنند که آنها به درستی کار می کنند.
توسعه دهنده وب از توسعه وب سایت و تضمین اینکه همه ویژگی های آن به درستی کار می کنند تا ساخت اپلیکیشن و مدیریت محتوا می تواند خدمات جامعی برای کسب و کارهایی ارائه دهد که به دنبال تولید یک وب سایت پویا و جذاب هستند.


برنامه نویس :
برای ساخت کدهایی مناسب است که به وب سایت ها و اپلیکیشن ها قدرت می دهد.
برنامه نویس کامپیوتر، متخصص استفاده از کد برای اجرای چند کار در کامپیوتر از جمله ساخت برنامه ها و اپلیکیشن هایی است که با کمک یک طراح نرم افزار توسعه می یابند.
برنامه نویسان کامپیوتر در استفاده از زبان های کدنویسی مثل C++ ،جاوا و بقیه مهارت دارند. آنها بسیار منطقی و تحلیل گر هستند چون این مهارتها به حل مسایل کمک کرده و بخش های کد مفیدی تولید می کند که به کامپیوتر می گوید به چه نیاز دارند.
برنامه نویسان کامپیوتر لزوما مهارتهای مشابه توسعه دهنده وب را ندارند اگرچه توسعه دهنده وب ممکن است از برنامه نویسان استفاده کنند تا وب سایت بسازند .
از کدام متخصص باید استفاده کرد؟
کسب و کارهایی که به دنبال راه اندازی وب سایت هستند بهتر است از توسعه دهنده وب برای ساخت سایت و مدیریت آن استفاده کنند.
برنامه نویس کامپیوتر و مهندس نرم افزار برای کسب و کارهایی مناسب است که به دنبال توسعه دادن نرم افزار خود هستند، اما مهارت های تخصصی برای ساخت وب سایت را ندارند.
این مشاغل می توانند به صورت فریلنسر یا یک شرکت خدماتی کار کنند. آنها با مشتریان خود همکاری می کنند تا نیازهای آنها را بخوبی بفهمند و تامین کنند.
استفاده کردن از خدمات یک مهندس نرم افزار متخصص، یک توسعه دهنده وب یا یک برنامه نویس کامپیوتری، روش ساده و مقرون به صرفه ای برای کسب و کارهاست تا اطمینان حاصل کنند که بهترین و کارامدترین وب سایت ها را بسازند.
تامین کننده های حرفه ای تضمین می کنند که وب سایت ها به طور موثر کار کنند، جذاب و گیرا باشند و بهترین تجربه کاربر را ارائه کنند.

 

 


منبع : expertmarket


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/UQm5i
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید