هر آنچه درباره دیزاینرها می دانیم

Graphic Designer (گرافیک دیزانیر) چه کار می کند؟
گرافیک دیزانیرها یکی از شناخته شده ترین عناوین شغلی در جهان طراحی و تکنولوژی را دارند. اما آیا می دانید آنها دقیقا چه کار می کنند؟
-درگذشته، گرافیک دیزانرها به طور مستقیم در زمینه چاپ طرح و چیزهایی مثل پوسترها، بروشورها، دعوت نامه ها و کارت ویزیت کار می کردند.
– وقتی رسانه های چاپی کم کم به رسانه های دیجیتالی تبدیل شدند، گرافیک دیزاین هم مجبور بود خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و این یعنی گرافیک دیزاینرهای امروزی غالبا مهارت طراحی و تولید دارایی های برند دیجیتال ( لوگو، آیکن و غیره) برای وب سایت ها و اپلیکیشن ها را دارند.
-در سال های اخیر، مرز میان گرافیک دیزاینر و وب دیزاینر (web designer) کم رنگ و محو شده به همین خاطر،در اغلب اوقات گرافیک دیزاین مثل چتر عمل کرده و سایر نقش های دیزاین و طراحی را هم پوشش می دهد. وب دیزاینرها، گرافیک دیزاین را می شناسند و از آن استفاده می کنند اما گرافیک دیزاینرها ممکن است همیشه وب دیزاینر نباشند.
-گرافیک دیزاینرها شناخت عمیقی از مبانی اساسی دیزاین و طراحی دارند. این شناخت شامل چیزهایی مثل تئوری رنگ و تایپوگرافی می شود. گرافیک دیزاینرها باید بدانند چگونه دارایی های برند (مثل لوگو) را بسازند و مطمئن شوند این دارایی ها در همه طرح های مربوط به یک برند، منسجم و هماهنگ هستند.
-گرافیک دیزاینرها بیشتر کارخود را در برنامه های نرم افزاری مثل فتوشاپ، Illustrator ، و InDesign انجام می دهند. کاربران ماک ممکن است به جای فتوشاپ از برنامه ای که فقط مخصوص ماک است یعنی Sketch به عنوان نرم افزار طراحی استفاده کنند.
-یکی از مهارتهایی که گرافیک دیزاینرها لزوما به آن نیاز ندارند، Coding (کُدینگ) است. کُدینگ برای پروژه¬های دیجیتال استفاده می شود که به یک توسعه دهنده وب فِرانت اِند (front end) تعلق دارد. وقتی حوزه های گرافیک دیزاین و توسعه وب بیش از گذشته با هم تلاقی پیدا می کنند، بهتر است گرافیک دیزاینرها (و به ویژه طراحان وب) HTML و CSS را به مهارتهای خود بیافزایند.
اگر در زمینه گرافیک دیزاین چاپی و کاغذی تجربه دارید اما از گذار به عصر دیجیتال و طراحی دیجیتال واهمه دارید، نترسید. اگرچه درست است که باید بعضی ابزارها و واژگان جدید را یاد بگیرید اما صرف نظر از نوع رسانه، مهارتهای اصلی طراحی تغییر نمی کنند. اگر برای همراه شدن در این گذار به کمک نیاز دارید، Visual Designer Blueprint ، روش کاملی برای یادگیری آسان مهارتهای جدیدی است که به آن نیاز دارید.
میانگین دستمزد پایه یک گرافیک دیزاینر: ۵۲۵۸۹ دلار در سال
UI designer چه می کند؟
-User Interface (UI) designer ، متخصصان حرفه ای طراحی و دیزاین هستند که مسئولیت “look and feel” یا ظاهر سایت ، اپلیکیشن ها یا محصولات دیجیتالی دیگر را به عهده دارند. آنها کارهایی مثل انتخاب رنگ، pairing typefaces و تنظیم صفحه وب یا منوی اپلیکیشن را انجام می دهند. اینها در راستای خلق تجربه مطلوب از طراحی است که از نظر زیبایی شناسی، خوشایند بوده و ناوبری آن برای کاربران ساده است.
-UI designer ها منحصرا روی پروژه های دیجیتالی کار می کنند( بجای اینکه مثل گرافیک دیزاینرها روی پروژه های چاپی کار کنند). از آنجا که این دیزاینرها روی دیجیتال تمرکز دارند، باید شناخت عمیقی از تجربه کاربر (User experience) و مهارت¬های طراحی وب داشته باشند.
-از آنجا که UI designer ها، لی¬اوت¬های وب سایت و اپلیکیشن های وب را طراحی می¬کنند، لازم است مهارتهای wireframing نیز در جعبه ابزار طراحی UI گنجانده شوند. IU designer ها باید در زمینه HTML و CSS مهارت داشته باشند تا بدانند طراحی های آنها در وب سایت ها و اپلیکیشن های واقعی چگونه کار خواهد کرد. به همین دلیل، داشتن دانش پایه درمورد جاوااسکریپت (و بهتر از آن، نوشتن کد جاوااسکریپت) نیز برای آنها مفید و کاربردی است.
-UI designer ها هم مثل گرافیک دیزاینرها باید اصول کلی طراحی و دیزاین مثل تئوری رنگ و تایپوگرافی را به خوبی بدانند.
-UI designer ها هم مثل گرافیک دیزاینرها، زمان زیادی را صرف کارکردن با فتوشاپ، Illustrator و ایندیزاین(InDesign) می کنند.
اگر به یادگیری مطالب بیشتر درباره کار UI design علاقه دارید، UX Professional Blueprint نقطه خوبی برای شروع کار است. اگر میخواهید مهارتهای UX را با اصول مقدماتی کدنویسی تکمیل کنید، به Front End Developer Blueprint مراجعه کنید.
میانگین دستمزد یک UI designer = 86833دلار در سال
Visual Designer (ویژوال دیزاینر) و وب دیزاینر چکار می کنند؟
تفاوت وب دیزاینر و ویژوال دیزاینر
ویژوال دیزاینرها، حل کننده مشکلات و مسایل جهان طراحی و دیزاین هستند. آنها بجای اینکه فقط به برندها زندگی بدهند، نقش کلیدی در تعریف سبک و صدای ویژه یک برند دارند. علاوه بر خلق طرح های زیبا، می¬دانند چگونه مفاهیم طرح و تصمیم های پشت کارآنها را توضیح دهند.
وب دیزاینرها یا طراحان وب ، زیرمجموعه ایی از ویژوال دیزاینرها هستند که منحصرا روی طراحی وب سایت کار می کنند.
-ویژوال دیزاینرها ده ها کار مختلف را هر روز انجام می دهند. این کارها ترکیبی از کارهای گرافیک دیزاینر و UI designer هستند اما یک لایه مهارت بیشتر برای انجام آنها نیاز است. ویژوال دیزاینرها باید user experience ، user interface و طراحی وب را همزمان بشناسند. درحالی که لازم نیست نحوه کدنویسی را بلد باشند اما اگر حداقل مهارتهای پایه کدنویسی را بلد باشند ، منفعت زیادی از این دانش خود می برند.
-ویژوال دیزاینرها ندرتا روی محصولات پرینتی و چاپی کار می کنند اما باید در زمینه گرافیک دیزاین، Identity design و برندسازی دانش کافی داشته باشند. آنها باید مهارتهای ارتباطات و visual messaging را بلد باشند.
-وب دیزاینرها عمدتا روی layout های وب و چیزهایی مثل آیکونها، اینفوگرافیکس، لوگوها و غیره کار کنند. آنها باید با نرم افزار استاندارد صنعت (hello again، Adobe و Sketch ) آشنا باشند و مثل UI designer ها، مهارتهای wireframing را داشته باشند.
-درنهایت، وب دیزاینرها باید بدانند توسعه دهنده های فرانت اند چگونه کار می کنند و زبان هایی که آنها استفاده می کنند را بدانند. اگرچه لازم نیست وب دیزاینر نحوه کد نویسی را بداند اما باید نحوه برقراری ارتباط با کسانی که کدنویسی می¬کنند و نحوه خلق طرح هایی که از کدنویسی بهره می گیرند را بداند.
اگر آمادگی لازم برای کار جدی در عرصه ویژوال دیزاین را دارید، visual Designer Blueprint مسیر شما از اصول wireframing و ابزارهای اساسی مثل فتوشاپ و illustrator تا استراتژی های برندسازی و مهارتهای UX/UI را هموار می کند و اگر می خواهید در حوزه طراحی وب کار کنید، Web Designer Blueprint حوزه های ویژوال دیزاین و مبانی کدنویسی و HTML و CSS را پوشش می دهد.
میانگین دستمزد یک ویژوال دیزاینر= ۷۷۴۱۳ دلار در سال
حال کدام حرفه برای شما مناسب تر است؟
حرفه های گرافیک دیزاین سنتی به تدریج از میان می روند. حقیقت این است اگردر سال ۲۰۱۸، مهارتهای وب را نداشته باشید، پیدا کردن شغلی که دستمزد بالایی داشته باشد برایتان خیلی دشوار می¬شود. امروزه همه برندها، در وب حضور دارند و بعضی از آنها، حضور قدرتمندتری نسبت به زمانی دارند که رسانه ها چاپی بودند. به همین دلیل باید بدانید چگونه وب را به گونه ایی طراحی کنید که موقعیت و جایگاه قدرتمندتری در بازار به دست آورد.
اگر به کدنویسی علاقمند هستید، UI design می تواند گزینه بسیار خوبی برایتان باشد. بعضی از UI designer ها به طور منظم و به عنوان بخشی از کارشان، کدنویسی می کنند.
وب دیزاین و طراحی وب برای کسانی عالی است که به طراحی حرفه ای علاقمند هستند. با این حال، حتی اگر به عنوان یک وب دیزاینر، تا به حال کدنویسی نکرده باشید باز هم مهارتهای کافی برای کار در دیجیتال دیزاین ،کار روی وب سایت ها و اپلیکیشنهای وب را دارید.
همانطور که می بینید، طراحی ، یک نقطه ورود بسیار گسترده برای وارد شدن به جهان تکنولوژی است و پیامدهای خوبی برایتان دارد: قدم های خلاقانه، حقوق بالا، تعادل کار و زندگی و انعطاف پذیری بالا بدون از دست دادن شغل خوب.


منبع : skillcrush


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/CtgGX
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید