بررسی ریشه های ۴ اصطلاح جالب اینترنتی

در دنیای اینترنت ما شاهد اصطلاحات و کلماتی هستیم و حتی از آنها استفاده میکنیم که حتی نمیدانیم از کجا آمده اند ولی ما در سری مقالات دانستنی تی جکت قصد داریم شما را با این اصلاحات آشنا کنیم ؛ در این مقاله قصد داریم شما را با ۴ اصطلاح آشنا سازیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید 🙂

 Wiki  | ویکی

این اصطلاح در سایت های بهم پیوسته که کاربران آنها را تکمیل میکنند استفاده میشود ؛ اما ریشه این کلمه از کجا آمده و چرا به آن ویکی میگویند؟

ریشه این کلمه در زبان هاوایی عبارت « ویکی ویکی» به معنی سریع است. بنابراین سازنده این شبکه «وارد کانینگ هام» فکر کرد که این سایت راه سریع و آسانی است.

Ping  | پینگ

این اصطلاح در زمان رفت و برگشت یک پیغام به یک میزبان استفاده میشود ؛ حال برای اینکه بفهمیم چرا پینگ میتوانید به تصویر زیر نگاه کنید:

 

 

Bit  | بیت

 

به کوچترین بخش کامپیوتر بیت گفته میشود که هر ۸ بیت ، ۱ بایت میشود ؛ اما چرا بیت ، در ابتدای زمانی که زبان کامپیوتر درحال شکل گیری بود ، سیستم صفر و یک بهترین و ساده ترین زبان کامپیوتری بود. کلمه بیت مخفف عبارت «binary digit» یا همان سیستم دودویی صفر و یک است.

 

Bug  | باگ

 

این اصطلاح وقتی به کار میرود که اشکالی در کارکرد کامپیوتر هست؛ ولی چرا باگ (حشره) زیرا وقتی یکی از برنامه نویسان کامپیوتر مشغول کار با کامپیوتر بود، با مشکلی در دستگاهش مواجه می‌شود و بعد متوجه می‌شود که دلیل آن ، این بوده است که یک شاپرک در یکی از بخش های سخت افزاری کامپیوتر گیر کرده. این شاپرک هنوز در موزه «اسمیت سونین» نگهداری میشود.

 

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید و همچنین منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم؛ منتظر قسمت بعدی باشید.

 

 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/aw4fO
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید