10 نکته که باید قبل از کد نویسی بدانید

یادگیری برنامه نویسی چندان آسان نیست . ممکن است وب سایتهای زیادی پیدا کنید که سعی می کنند یک تجارت آسان ترسیم کنند و شما را به سمت برنامه نویسی سوق دهند. یکی از سخت ترین مهارت ها، جمع آوری اطلاعات است.

به عنوان یک مبتدی ، ممکن است بخواهید بدانید که در چه مرحله ای هستید یا پیشرفت شما از سطح مبتدی تا متوسط ​​به چه صورت است. تجربیات یادگیری ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و شما در انتخاب مسیر خود کاملاً آزاد هستید.

در اینجا 10 مورد است که شما باید قبل از شروع برنامه نویسی بدانید . دانستن این نکات باعث می شود که شما چه چیزی را باید انتظار داشته باشید و چگونه به برنامه نویسی نزدیک شوید.

  1. اصول را به درستی به دست آورید

هنگامی که شروع به یادگیری می کنید ، اولین چیزی که باید به آنها اطمینان داشته باشید «اصول» هستند. این اولین قدم برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای است .

برای بدست آوردن اصول اولیه ، باید هسته اصلی علوم رایانه را یاد بگیرید ، درست مثل هر تجارت دیگری که با آن روبرو خواهید شد. در حال حاضر صدها دوره آنلاین وجود دارد که با هدف مبتدیان برگزار می شود . بدیهی است ، اینترنت به مبتدیان اهمیت می دهد ، و اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. این همان بهشت ​​مبتدی است.

درک مناسب می تواند در ابتدای مسیر یادگیری کد نویسی یک مزیت به شما دهد.

دوره های آنلاین نیز وجود دارد که می تواند به شما در شروع کار کمک کند

  1. صبر پیشه کنید

شرط شماره یک برای موفقیت به عنوان یک برنامه نویس ،  صبر است . صبر می تواند به شما اجازه دهد موانع را نادیده بگیرید اما هنوز قادر به ایستادن باشید درست مانند یک نینجا! این شما را برای غلبه بر ناامیدی آماده می کند.

لازم به ذکر است که صبر و شکیبایی می تواند به شما در حل مسئله بهتر کمک کند و درک شما را از رایانه ها بهبود بخشد .

مفاهیم رایانه پیچیده هستند و برای درک آنها نیاز به صبر و تلاش دارند. بیشتر اوقات ، مبتدیان هنگام شروع سفر برنامه نویسی خود انتظارات مناسبی ندارند. شما در ابتدا برنامه نویسی با تمام قدرت نیستید. خوش بینی بیش از حد به هر حال خطرناک است.

به دلیل انتظارات نا به جا، بسیاری از مبتدیان فقط تسلیم می شوند و به تجارت دیگری می روند. برای مقابله با این موضوع باید صبر و شکیبایی پیشه کرد و همیشه به هدف نهایی فکر کنید .

  1. هدفی را تعیین کنید و به سمت آن حرکت کنید

تنظیم هدف می تواند یک تقویت کننده قدرتمند و انگیزشی در مسیر یادگیری کد باشد. اگر برای مثال می خواهید PHP یاد بگیرید ، قصد دارید یک پروژه ساده را تا پایان هفته انجام دهید. پس از رسیدن به هدف ، هدفی دیگر تعیین کنید و چرخه را تکرار کنید . بله ، خیلی راحت است!

یادگیری و بهبود برنامه نویسی پایان ندارد و به همین دلیل ایده خوبی است که اهداف را حفظ کنید و هدف اصلی خود را از دست ندهید .

بنابراین ، به عنوان یک یادگیرنده ، چه اهدافی را می توانید برای خود هدف گذاری کنید؟ بیایید به سرعت برخی از اهداف نمونه را طی کنیم :

با استفاده از CSS و JavaScript یک ماشین حساب بسازید

با استفاده از HTML ، CSS و JavaScript یک وب سایت همراه با پرسش و پاسخ ایجاد کنید

با استفاده از هر زبان برنامه نویسی مانند PHP ، Ruby ، ​​Python یک وب سایت پویا ایجاد کنید..

با استفاده از JavaScript ، یک بازی برک آوت ایجاد کنید.

همچنین می توانید هر پروژه را به دلخواه خود انجام دهید . چه کسی پس از این کار طعم بی نظیر برنامه نویسی را می چشد؟ من شرط می بندم انجامش میدی!

هدف باید قابل دستیابی باشد ، بنابراین سعی نکنید در این لحظه خاص روی ساختن فیس بوک یا ایجاد یک بازی کاملاً برجسته تمرکز کنید. سعی کنید به آرامی حرکت کنید و سپس با پیشرفت بیشتر ، پروژه های بزرگتر و پیچیده تری را هدف قرار دهید .

     4. پروژه های بیشتری انجام دهید

با انجام پروژه های بیشتر ، نه تنها محدودیت های خود را می فهمید ، بلکه مهارت های تحلیلی و حل مسئله را نیز بهبود می بخشید. از این گذشته ، یادگیری کد نویسی فقط یادگیری دستورات نیست ،بلکه در مورد یادگیری چگونگی حل مشکلات با استفاده از ابزارهایی است که در دست شماست.

برنامه نویسی همچنین نیاز به یک چشم انداز خلاق و برنامه ای برای ایجاد ایده خلاقانه است . برای مبتدیان ، دسترسی به ایده های پروژه ها دشوار است. شما می توانید ایده های جدیدی را از سیستم عامل هایی مانند Live coding که مهندسین در آن زندگی می کنند ، کسب کنید. بسیاری کارهای شگفت انگیز را به صورت زنده انجام می دهند.

همچنین می توانید برای GitHub ، ثبت نام کنید که می توانید کد خود را برای دسترسی آسان ذخیره کنید . می توانید با گذراندن مخازن عمومی دیگر برای زبان برنامه نویسی که یاد می گیرید ، ایده های پروژه را پیدا کنید.

    5.وارد برنامه نویسی اجتماعی شوید

یادگیری کد نویسی هرگز تلاش انفرادی نیست . اگر به فکر ساختن برنامه بزرگ بعدی بدون هیچ کمکی هستید ، در این صورت مسیر تجارت را به اشتباه طی کرده اید.

برنامه نویسی یک فعالیت گروهی است و اگر می خواهید یک برنامه نویس پویا باشید ، باید در شبکه های اجتماعی که برای شما برنامه نویسان است، از دیگر برنامه نویسان کمک بگیرید.

برای یافتن جامعه همکاران خود می توانید از GitHub ، StackOverFlow ، Livecoding یا هر سایت اجتماعی دیگر بازدید کنید.

هر یک از جوامعی که در بالا به آنها اشاره شد ، مهارت های خاص خود را دارد و به شما در پیشرفت مهارت های خود کمک می کند. به عنوان مثال ، می توانید پروژه های عمومی را در GitHub پیدا کنید .

مثال خوب دیگر Livecoding است ، جایی که می توانید افراد دیگری را مشاهده کنید که روی پروژه های خود به طور زنده کار می کنند ، و به شما ایده ای درباره چالش هایی که یک برنامه نویس هنگام کار روی یک پروژه با آن روبرو است ، می دهد.

  1. یادگیری خود را متعادل کنید

به عنوان یک توسعه دهنده ، هیچ مشکلی برای بهبود وجود ندارد و ادامه وضعیت فقط بخشی از توسعه دهنده بودن است. نسخه های جدید فن آوری همچنین اجازه نمی دهد که توسعه دهندگان آرام شوند ، زیرا آنها باید برای ارتقاء آخرین نیاز بازار ، مهارت های خود را به طور مداوم ارتقا دهند . به عنوان یک مبتدی ، شما همیشه باید برای یادگیری چیزهای جدید آماده باشید .

به دلیل تغییرات فراوان و مداوم ابزارها ، فن آوری ها و استانداردهای جدیدی که در این زمینه وجود دارد ، باید همیشه ازمهارت های به روز خود اطمینان حاصل کنید.

اشکالی ندارد که همه چیزهایی را که در این زمینه وجود دارد ندانیم. هرچه باشد این است که می دانید ، اشکالی ندارد. تا زمانی که مشغول یادگیری چیزهای جدید هستید، هرگز اشتباه نکرده اید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از طریق آنها جستجو کنید و با یکی شروع کنید که بهترین موارد مورد نیاز شما باشد.

بعد از این موارد چه کنیم؟

شما شروع به یادگیری کردید و اکنون از تونل مبتدیان عبور کرده اید . حال ممکن است در حال فکر کردن باشید ،  به این نکته که “مورد بعدی چیست”؟ آیا این پایان است؟ یا آیا چیزی وجود دارد که هنوز می توانید به آن دست پیدا کنید؟

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، برنامه نویسی یادگیری بی پایان است . می توانید با پیروی از چهار نکته بعدی ، تجربه یادگیری خود را ادامه دهید.

         1. الگوریتم ها را بیاموزید

پس از کسب تجربه در زمینه انجام پروژه ها ، اکنون زمان آن فرا رسیده است که به سراغ الگوریتم ها بروید. الگوریتم ها هسته اصلی علوم کامپیوتر را تشکیل می دهند . فرقی نمی کند که شما در حال توسعه وب یا توسعه بازی هستید ، همیشه برای رسیدن به نتیجه نهایی از الگوریتم ها استفاده کنید.

با افزایش مهارت در الگوریتم ها ، می توانید مهارت های خود را افزایش دهید. تفکر الگوریتمی همچنین می تواند به شما در رسیدن به اولین شغل کمک کند ، زیرا بیشتر مصاحبه های شغلی مبتنی بر الگوریتم ها و حل مسئله است. به دنبال حل حداقل یک مشکل الگوریتم هر روز باشید و مهارت های حل مسئله را از سطح بالایی حفظ کنید.

بنابراین ، الگوریتم های یادگیری را از کجا شروع می کنید ؟ می توانید دوره های آنلاین را برای الگوریتم ها شروع کنید ، یا از سیستم عامل هایی مانند HackerRank استفاده کنید .

  1. از مستندات کد استفاده کنید

مستندات کد به شما کمک می کند تا درباره زبان برنامه نویسی یا چارچوب یا کتابخانه ای که استفاده می کنید بیاموزید. آنها با اطلاعاتی در مورد آن موضوع خاص غنی هستند و می توانند به شما در یادگیری سریعتر کمک کنند !

به عنوان یک مبتدی ، شما لازم نیست که از آنها بترسید زیرا آنها بهترین دوست شما در هنگام یادگیری هستند. به آرامی شروع به کار کنید و یاد بگیرید که چگونه مستندات کد را بخوانید . آنها ممکن است گاهی ترس برای شما ایجاد کنند اما همیشه Google را به عنوان قایق نجات فرض کنید.

  1. به ابزارها عادت کنید

درست مانند هر تجارت دیگر ، ابزارها می توانند به شما کمک کنند. شما باید سریعتر از حد معمول کارهای بی اهمیت را انجام دهید. فرقی نمی کند که کدام زبان برنامه نویسی یا چارچوبی را یاد می گیرید شما باید از مجموعه ابزارهای موجود استفاده کنید .

ابزارها همچنین می توانند کمک های زیادی به شما کنند و شما را قادر سازند تا روی مشکل اصلی تمرکز کنید . به عنوان مثال ، شما باید به ابزاری مانند Git ، Slack ، ویرایشگرهای کد ، Chrome DevTools ، چارچوب های برنامه نویسی و سایر موارد عادت کنید.

       4. یک مربی داشته باشید

اگر مربی نداشته باشید برنامه نویسی می تواند یک کار وقت گیر باشد. با کمک مربی ، شما می توانید نه تنها وقت خود را صرفه جویی کنید ، بلکه از تجربیاتی که مربی شما نیز دارد ، ارزش کسب کنید . یک مربی می تواند به راحتی شما را از طریق پروژه ها شما را راهنمایی کند و به شما کمک می کند تا یک برنامه نویس بهتر شوید.

بنابراین اگر شروع به یادگیری برنامه نویسی می کنید ، داشتن یک مربی می تواند به شما در تسریع روند یادگیری کمک کند . می توانید یک مربی را به صورت حضوری داشته باشید یا یک برنامه آموزشی همراه با کد آنلاین داشته باشید.

حرف آخر

یادگیری برنامه نویسی ، بهترین تصمیم شما خواهد بود. یکی از بزرگترین چیزهایی که شما باید روی آن تمرکز کنید این است که روی یک شبکه اجتماعی فعالیت کنید و در آنجا افراد متفکری پیدا کنید.

هنگامی که شما با مهارت های خود کار می کنید ، ممکن است بخواهید درآمد کسب کنید . بسیاری از سیستم عامل های آنلاین ، مانند Upwork و Freelancer وجود دارند که کار آزاد را برای برنامه نویسان ارائه می دهند .

با یک پروژه واقعی زندگی نه تنها می توانید چیزهای جدید یاد بگیرید بلکه می توانید یاد بگیرید که از مهارت های خود نیز استفاده کنید. از طرف دیگر ، می توانید در گروه همسالان خود به دنبال فرصت های شغلی باشید ، و شاید در پروژه های خود به آنها کمک کنید! شما می توانید تجربه خود را با مبتدیان به اشتراک بگذارید و به آنها کمک کنید تا  وارد دنیای برنامه نویسی شوند. حتی می توانید از طریق آموزش درآمد داشته باشید.


منبع : hongkiat


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/msvpH
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید