۶ مشکل اصلی فریلنسرها ! (در مورد این مشکلات چه باید کرد)

آیا شما هم  از مشتریانی که سعی می‌کنند به شما بگویند چگونه کاری را چگونه انجام دهید، ناراحتید ؟ یا در حالتی بدتر از آن ، وقتی کار انجام می‌دهید ، کم پرداخت می‌کنند؟ فریلنسرها با چالش‌های جدیدی روبرو هستند که  با کارمندی  متفاوت است. در اینجا ۶ مشکل را درباره  کار با آن‌ها آورده‌ایم.

دیگر گذشت روزهایی که شما برای به دست آوردن زندگی خوب باید بین ۵ تا ۹ ساعت کار می‌کردید.  آمار کار نشان داد که ۱۵٫۵ میلیون کارگر آمریکایی در ماه مه سال ۲۰۱۵ کار خوداشتغالی کردند  بدون چالش‌هایی که در مسیر یک کارمند وجود دارد.

شما به‌عنوان یک فریلنسر در اکثر مواقع مورد رضایت مشتریان خود قرار می‌گیرید. از پرداخت های شرکت  تا مطرح کردن درخواست استخدام به‌صورت تمام‌وقت. چنین شرکت‌هایی که  به این صورت شمارا استخدام می‌کنند، می‌توانند تجارت خود را  به‌خوبی پیش ببرند  یا با شکست روبرو شوند و بر رضایت کلی شما از شیوه زندگی آزادکاری  تأثیر بگذارند.

در اینجا ۶ مشکل اصلی آزادکاری همراه  با  نکاتی برای غلبه بر آن‌ها آورده شده است:

۱- درخواست های مبهم

درخواست‌های مبهم کارفرمایان فقط وقت فریلنسرها را هدر نمی‌دهند بلکه آن‌ها  در درازمدت بایستی هزینه‌های بیشتری را برای مشتریان هزینه می‌کنند. بیشتر ما با مشتریانی روبرو شده‌ایم که آنچه را که از یک پروژه می‌خواهند فاش نمی‌کنند. در بعضی موارد ، مشتریان از نیازها و اهداف خود اطمینان ندارند و امیدوارند بتوانید آن‌ها را شناسایی کنید. گاهی هم ممکن است مشتریان می‌خواهند به‌صورت مستقیم و گویا خواسته‌های خود را تعریف کنند و از توهین به شما جلوگیری کنند. چه شما در حال نوشتن وبلاگ باشید و چه در حال طراحی یک لوگو ، نبود مشخصات دقیق در مورد  نیازها و اهداف مشتری می‌تواند یک مانع اساسی درروند کار باشد.

به‌عنوان یک فریلنسر می‌توانید با اصرار به اینکه مشتری انتظارات خود را قبل از شروع کار روشن کند ، در وقت و مشکل صرفه‌جویی کنید. وقتی شک دارید ، قراردادی را تهیه کنید که توضیح دهد چه‌کاری انجام خواهید داد در این صورت تعداد بازبینی‌های لازم را محدود می‌کند.

۲- مشتری‌های خرد

به‌عنوان یک فریلنسر ، شما احتمالاً می‌خواهید مشتری قبل از تحویل کار به  شما بداند که به دنبال چه چیزی است؟ بااین‌حال این به این معنا نیست که را برده خود می‌داند بلکه شما باید باپشتکار و شخصیت خود باشید تا اینکه کار کامل شود. مشتریانی که  پروژه کوچک دارند می‌توانند باعث دلسردی فریلنسرها شوند و مانع انجام کارهای بزرگ شوند. گاهی ممکن است شما مجبور شوید روی راه‌حل‌هایی کارکنید که ممکن است نتایج برتری ارائه دهد . برای به حداقل رساندن مشکلات در حین انجام کار بهتر است از روز اول محدودیت‌هایی را با مشتری تنظیم کنید. اگر عادت به پاسخگویی به ایمیل‌ها یا پاسخ دادن به ابهامات در نیمه‌شب رادارید، شمارا در آینده با مشکلاتی روبرو خواهد کرد.

۳- مشتری غیرقابل‌اعتماد

داشتن یک برنامه کاری انعطاف‌پذیر باعث به وجود آمدن یک بارکاری نامشخص می‌شود. اینکه در ماه اوت  پول نقد سرازیر می‌شود، به این معنی نیست که درآمد سپتامبر به همان اندازه خواهد بود. به‌عنوان یک فریلنسر، کار با مشتری‌های غیرقابل‌اعتماد که به شما قول می‌دهند که اگر کارتان را منظم انجام دهید اما در موعد مقرر  تحویل نمی‌گیرند، بسیار ناراحت‌کننده است. به‌طور مشابه، اگر همیشه  دیرتر از زمانی که مشخص‌شده است به شما وظایفی را محول کند ،کار برای شما دشوار است.

به‌عنوان یک فریلنسر ، می‌توانید تلاش کنید تا انتظارات شفاف را با مشتریان مطرح کنید. درحالی‌که شما نمی‌توانید مشتری را مجبور کنید همان چیزی که می‌خواهند را ارائه کنند. این کار را  خود با برنامه انجام دهید . برای این کار می‌توانید برای کارهای ضروری موجودی اضافی در نظر بگیرید. همچنین کار با انواع مشتری بسیار عاقلانه است.

۴- ارتباط ضعیف

اگر مشتری شما نتواند با شما ارتباط برقرار نکند، به‌احتمال‌زیاد در مسیر سختی قرارگرفته‌اید. این مسئله به‌ویژه در بین شرکت‌هایی که عادت به کار با کارگزاران  ندارند، متداول است. غالباً کارفرمایان فراموش می‌کنند که شما برای جلسات و گفتگوهای مهم در دفتر کار حضور ندارید. برای بهترین نتیجه ، انتظارات را ازنظر میزان و نوع بازخورد موردنیاز خودتنظیم کنید و با آن‌ها در میان بگذارید.

۵- پرداخت کم

کارفرمایان اکثر اوقات فرض می‌کنند که آن‌ها می‌توانند با استفاده از فریلنسرها برای خدمات خود مبلغ کمی پرداخت کنند. این عمل نه‌تنها منجر به ناامیدی فریلنسرها می‌شود بلکه  بعضی‌اوقات شرکت‌هایی هستند که کسب‌وکار قوی اما وقتی  صحبت از فریلنسری می‌شود می‌گویند که واقعاً درست است که شما فریلنسرها چیزی دریافت می‌کنید!

شما به‌عنوان یک فریلنسر باید به خدمات خود افتخار کنید. وقتی شرکت‌ها سعی می‌کنند مبلغ کمتری نسبت به  ارزش  واقعی کار انجام‌شده  بپردازند ، طبیعی است که احساس ناامیدی کنید. اگرچه برخی از مشاغل همیشه به دنبال ارزان‌ترین گزینه هستند ، اما می‌توانید با ارسال قیمت‌ها در وب‌سایت خود، ناامیدی به حداقل برسانید و فقط به سؤالات مهم پاسخ دهید.

۶- پرداخت با تأخیر

همان‌طور که پرداخت کم  دستمزد برای خدمات شما ناامیدکننده است ، مواجهه با مشتری‌هایی که بدهی را دیر پرداخت می‌کند ناامیدکننده است . در برخی موارد ، مشتری به دلیل بی‌نظمی ساده ، دیر پرداخت می‌کند. بااین‌حال ، سایر مشتریان از پرداخت هزینه غفلت می‌کنند زیرا فاقد منابع مالی برای انجام این کار هستند. با این وجود دیگران امیدوار هستند که از درخواست پول خود خسته شوید و بروید.

خوشبختانه ،فریلنسرها هنگام جمع آوری پرداخت گزینه هایی دارند .با نگه‌داشتن سوابق تفصیلی شروع کنید ، بنابراین می‌دانید چه کسی به شما بدهکار است و چه موقع موعد آن است. اگر با مشتری مشغول کار هستید که درگذشته پرداخت کرده است ، در صورت تمایل درخواست پیش‌پرداخت پول‌کنید. به‌عنوان آخرین راه‌حل ، شما می‌توانید هزینه خدمات و کالایی را که مشتری‌ها سفارش داده‌اند (اما هرگز برای آن‌ها پرداخت‌نشده‌اند) در ابتدا بگیرید و در اظهارنامه مالیاتی خود ثبت کنید.

شما نمی‌توانید رفتار مشتریان خود را کنترل کنید ، اما می‌توانید انتظارات و پاسخ‌های خود را مدیریت کنید. نکات بالا را دنبال کنید تا بهترین موفقیت در کسب‌وکار کوچک شما باشد.


منبع : businessknowhow


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/H5Pa5
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید