۱۰ زبان برنامه نویسی که شما را ثروتمند می کنند!

اکنون نیمه دوم سال پیش روی ما است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، نتایج مالی نیم سال خود را  گزارش می دهند. خوب نباید برای کسی  تعجب آور باشد که صنعت تکنولوژی در موقعیت خوبی است. چشم انداز های شغلی تقریباً برای خیلی ها خوب به نظر می رسند و بعد از موانع اخیر، بسیاری از کشورها به خوبی در راه بهبود اقتصادشان هستند و همچنین دستمزدها روبه افزایش هستند.

اگر شما به دنبال موقعیت شغلی برنامه نویسی هستید یا اگر قبلاً چند سال تجربه کاری دارید،  احتمالاً آگاه هستید  که الان زمان خوبی برای تغییر شغل است. در واقع میانگین حقوق برای یک برنامه نویس کامپیوتر، الان رکورد بیشتر از همیشه ۱۰۰،۰۰۰ دلار را می شکند.

با این حال زبان های برنامه نویسی به نظر ارزشمند تر از بقیه زبان ها هستند. دلایل بسیاری برای آن وجود دارد؛ برای مثال ممکن است به خاطر تقاضای زیاد باشد یا اینکه به تخصص بیشتری نسبت به بقیه زبان ها نیاز داشته باشد. بنابراین بسته به اینکه شما تصمیم می گیرید که روی کدام تمرکز کنید، ممکن است که نسبت به دیگر برنامه نویسان پول کمتری به خانه بیاورید.

اگر میخواهید ثروتمند شوید، نیاز دارید که یکی از این زبان های لیست زیر را یاد بگیرید. به طور کلی، آنها در حیطه حقوق تقریبا مشابه هستند  . همچنین آنها حقوق های اولیه نیستند. ببخشید که حباب را ترکاندم، اما در برنامه نویسی  یا دیگر زمینه های شغلی طرحی برای سریع ثروتمند شدن وجود ندارد.   اگر می خواهید پول هنگفتی به دست بیاورید باید سخت تلاش کنید و متعهد بمانید. این کار را انجام بدهید پاداش بزرگی در انتظار شماست.

بنابراین زبان های برنامه نویسی با بیشترین حقوق در سال ۲۰۱۶ چه هستند ؟ بگذارید ما برای شما بگوییم.

۱٫ روبی (Ruby on Rails)

میانگین حقوق: ۱۰۸،۰۰۰ دلار

بر طبق شاخص مشهور سایت TIOBE که در ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد, روبی دقیقاً در نیمه لیست مشهور ترین زبان های برنامه نویسی در شماره ۱۰ قرار دارد.  چرا میانگین حقوق آن بر بیشتر زبان های برنامه نویسی مشهور مانند جاوا با ۱۳ هزار دلار در سال غلبه می کند ؟ بیشتر به خاطر این است که روبی (Ruby on Rails) در حال حاضر دنیای تکنولوژی محبوب است. چهار چوبی کامل از وب است که  توسط غول های وب مانند Groupon و   Basecamp مانند خیلی های دیگر به عنوان یک استارت آپ ، استفاده می شود. امسال یک پله از محبوبیتش کاهش یافته است، بنابراین شاید کاهش دستمزد در پیش است ؟

۲.  سوئیفت (Swift)

متوسط حقوق: ۱۰۴ هزار دلار

جایگاه سوئیفت در مقام دو برای بسیاری شگفت آور است؛  این زبان دو سال است که به وجود آمده است. از وقتی که زبان برنامه نویسی اختصاصی اپل شد، به هر حال به محض اینکه منتشر شد، خیلی اوج گرفت. تا الان بیش از اندازه مورد استفاده بوده که نشانه خوبی است. احتمال این وجود دارد که دستمزد های فصلی بعد از چند سال، جایگاهشان را از دست بدهند اما الان قطعاً سویفت راه پرداخت دستمزد های بالا است.

۳.  Objective C

میانگین حقوق: ۱۰۴ هزار دلار

بزرگترین رقیب سیفت است و از رقیبش بیشتر در دسترس بوده است. هنوز قابل اعتماد اپل برای توسعه برنامه های کاربردی iOS و OSX است و بسیاری از کاربرد های دیگر دارد. بنابراین گرچه در نهایت سویفت تا جایی که اپل مورد بحث است ، بر آن غلبه می کند اما جای نگرانی نیست؛ هر کسی که  Objective-C می داند، می تواند به راحتی و به طور کامل از سویفت استفاده کند. اما برای الان، از یک حساب بانکی سالم لذت ببرید.

۴. پایتون ( Python)

میانگین حقوق: ۱۰۰،۰۰۰ دلار

پایتون در سالهای اخیر رشد مداومی در میزان محبوبیت به خودش دیده است که به زودی کاهش پیدا نمی کند. بازیکنان بزرگی مانند گوگل و ناسا را با خود دارد، یک پلتفرم چند گانه،  به راحتی قابلیت یادگیری است و می تواند کارهای بزرگ انجام دهد. به طور خلاصه یک همه کاره عالی است و هر برنامه نویسی که پایتون را به خوبی می داند، با همین دیدگاه به چشم می آید ( و به خاطر علم شان همه چیز دریافت می کنند).آینده اش هم روشن است، اکنون  ۸ از ۱۰ دپارتمان علوم کامپیوتر برایآموزش کد گذاری از پایتون استفاده می کنند.

۵. ++C

میانگین حقوق: ۹۸،۰۰۰ دلار

++C یک عضو با جایگاه طولانی از خانواده مشهور  Cاز زبانهای برنامه نویسی مایکروسافت  است که  کاربردی، انعطاف پذیر، قابل اعتماد و مخصوصاً مناسب برای سیستم های بزرگ و پلتفرم های سرور است. تعداد کمی از زبان ها هستند که می توانند قدرت و عملکرد شان را همسو کنند، مشهور بودنش و مورد تقاضا بودنش علیرغم هجوم زبان های جدید هیپ[۱] با مشکلاتی روبرو نشده است، بنابراین فرصتهای شغلی امیدوارکننده و با حقوق مناسب  هم الان و در آینده کم و بیش تضمین می شود.

۶.  C

میانگین حقوق: ۹۶۰۰۰ دلار

Cپدربزرگ برنامه نویسی مدرن است، پایه بنیادی اصلی گسترش سیستم ها است. علی رغم سنش در زمینه‌ی شهرت و تقاضا در حال پیشرفت است و به هر برنامه نویس C تقریبا حقوق خوبی ، حداقل برای سال های آینده (شاید بیشتر)، وعده داده شده است. با وجود تلاش های بسیار، هنوز زبان های دیگر نتوانسته اند عملکرد و دقتی که  Cبرای پروژه های کوچک و عظیم پیشنهاد بکند را شکست بدهند.

۷. جاوا (JAVA)

میانگین حقوق: ۹۵۰۰۰ دلار

به دلیل اینکه مشهور ترین زبان بر طبق شاخص  TIOBE است، شما انتظار دارید جاوا در جایگاه بالایی در این لیست باشد. گرچه ما قطعاً ازدستمزد ۹۵ هزار دلارامتناع نمی‌کنیم، می‌کنید؟ مانند وب (برای هدفی ) طراحی شد، جاوا نیز در همه جا قابل استفاده است و توسعه دهندگان جاوا اگر یکی از اکثریت مورد تقاضا نباشند، یکی از برنامه نویسان در کل صنعت (برنامه نویسی)  می باشند.

اگرچه برای آنان که دستمزد اولشان را دریافت می کنند، خیلی زیاد نباشد اما طولی نمی کشد که شروع به پیشرفت و به دست آوردن دستمزد بیشتری می کنند. در حالی که بعضی زبان ها که در لیست بالا تر هستند ممکن است در طول زمان دستمزدشان افت کند، دستمزد جاوا هرگز کاهش پیدا نمی کند.

۸.آر (R)

میانگین حقوق ۹۴۰۰۰  دلار

اغلب اوقات برنامه نویسان R می ‌توانندحقوقی بیشتراز ارقام بالا، به دست بیاورند. این بخاطر آن است که زبان R بسیار تخصصی با کاربردی مناسب است؛ محاسبات آماری، تحلیل داده، داده کاوی و توسعه تخصصی گرافیکی . همه مورد تقاضای بالایی هستند زیرا اکنون شرکت ها  از داده های بیشتری استفاده می کنند. این به آن معنی است که وقتی حقوق های وسوسه انگیزی پیشنهاد می شود ، برنامه نویسان خوب ، به سختی پیدا می شوند.

۹. سی شارپ  (#C)

میانگین حقوق : ۹۱۰۰۰  دلار

آخرین خانواده    Cکه در این لیست بیاوریم، سی شارپ است که برای ساده بودن , کاربرد های گسترده ای و وابستگی بسیار به ویندوزشناخته شده است. اخیراًدر زمینه برنامه نویسی های بازی نیز به دست آمده است و ثابت می کند که شما همیشه می توانید به یک سگ پیر حقه قدیمی یاد بدهید. با توجه به سن C شارپ ، مسلما نباید دیگر مورد توجه باشد اما عملکرد و انعطاف پذیری آن ثابت شده است.

۱۰. جاوا اسکریپت  (JavaScript)

میانگین حقوق: ۰۰۰ ۸۹ دلار

بدون جاوا اسکریپت وب جهان گستربه سختی وجود داشت بنابراین همیشه تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان جاوا اسکریپت است. ممکن است پایین ترین حقوق را در لیست داشته باشد اما این به این معنا نیست که شهرتش رو به افول است.  فقط به سطح ثابت خوبی رسیده است (اگر این طوربگوییم) متوسط حقوقی جاوا اسکریپت حتی در طولانی مدت احتمال ندارد که خیلی عوض بشود. بنابراین یک توسعه دهنده جاوا اسکریپت شدن ، یک انتخاب شغلی مطمئن و قابل اعتماد است. مهم نیست که چه زبانی را  در آخر انتخاب می کنید، می توانید مطمئن باشید که شما دستمزد ثابت خواهید داشت و مهمتر از آن مسیر شغلی که نوید بخش خواهید داشت. اگر شما مطمئن نیستید که چه زبانی را انتخاب کنید، راهنمای آنلاین ما نقطه خوبی برای شروع است.


منبع : stoneriverelearning


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/aFDwe
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید