تفاوت بین هاست و سرور چیست؟

تفاوت بین میزبان و سرور در رستوران ها به راحتی مشاهده می شود که چگونه یک میزبان و یک سرور با مشتریان ارتباط برقرار می کنند. با این حال ، تشخیص تفاوت میزبان و سرور در دنیای محاسبات به آسانی ممکن نیست. در حقیقت ، بسیاری از مبتدیان رایانه در تعاریف سرور رایانه و یک هاست وب دچار مشکل می شوند.

در بحثی که ابتدا مطرح شد ، مساله مرغ یا تخم مرغ بودن است یعنی این همان پاسخ به سؤال در فضای مجازی است که سرور پیش از میزبان وب است. پیش از معرفی شرکت های میزبان وب که باعث ارتقاء بنگاه های تجاری می شوند ، رازهای رایانه ای با یکدیگر در ارتباط آنلاین داشتند. با انفجار اینترنت در دهه 1990 ، شرکت های میزبانی وب برای مدیریت تعداد بی شماری از سرورها که روی سیستم های محاسبات متنوع و گسترده ای کار می کنند ، ظاهر شدند.

 هر وب سایت در اینترنت ، در یک سرور از جهان قرار دارد. بنابراین ، “میزبان” یا هاست شرکتی است که مقادیر زیادی سرور را سازماندهی می کند و وب سایت شما را به سروری که متعلق به آنهاست اضافه می کند.

این توضیح به طور خلاصه است ، اما ما قصد داریم به طور عمیق سرورها و میزبان ها را بررسی کنیم تا بتوانیم درک کاملی از این مفاهیم داشته باشیم:

سرور رایانه چیست؟

سرورهای رایانه ای در دهه 1990 پدیدار شدند تا بارگذاری صفحات وب سایت در اینترنت کنترل شود. سرورها برای تبادل داده های دیجیتال با یکدیگر در تعامل هستند ، از دریافت ایمیل تا ارائه تصاویر با وضوح بالا. هر سرور شامل دامنه پروتکل اینترنت (IP) است که یک آدرس آنلاین منحصر به فرد به سرور می دهد. اگر www.google.com را در یک مرورگر آنلاین تایپ کنید ، مرورگر IP منحصر به فرد را برای Google بازیابی می کند.

نوع سرورها

انواع مختلفی از سرورها وجود دارد. یک سرور فایل به کاربران در یک شبکه اجازه می دهد تا پرونده ها را به صورت ایمن ذخیره کنند. سرورهای چاپی شبکه ای دو یا چند چاپگر را مدیریت می کنند. سرورهای پایگاه داده پرس و جوهای پایگاه داده را به ترتیبی که توسط سرپرست شبکه تعیین شده پردازش می کنند.

در اینجا انواع دیگر سرورها وجود دارد:

  • پست الکترونیک
  • پروکسی
  • سکو
  • کاربرد
  • ارتباطات

سرور پست الکترونیکی

سرور ایمیل شناخته شده ترین نوع سرور است که پیام های الکترونیکی پست الکترونیکی را از طریق اینترنت می فرستد. سرورهای ایمیل پیامهای الکترونیکی را از رایانه های مشتری دریافت می کنند و سپس پیامهای الکترونیکی را به دیگر سرورهای ایمیل که در همان شبکه کار می کنند منتقل می کنند. سرورهای ایمیل یکی از واضح ترین تفاوت ها بین هاست و سرور را ارائه می دهند. میزبان وب ویژگی های ایمیل متفاوتی ارائه می دهد که بستگی به پیکربندی سرور ارائه دهنده پیام های الکترونیکی دارد.

سرور پروکسی

سرورهای پروکسی همانند برنامه های دیگر از رایانه های مشتری که مایل به استفاده از منابع سایر سرورهای فعال در اینترنت هستند ، عمل می کنند. یک رایانه مشتری به یک سرور پروکسی متصل می شود ، یک نوع سرویس را درخواست می کند. سرور پروکسی سپس درخواست را برای ساده تر کردن داده ها ارزیابی می کند. سرورهای پروکسی تکامل یافته اند تا به عنوان سرورهای پراکسی وب که به صورت آنلاین به محتوا دسترسی دارند ، عمل کنند و در عین حال ناشناس بودن را به کاربران ارائه دهند.

سرور بستر های نرم افزاری

چندین سرور که دستورات سخت افزاری و سیستم عامل را ارسال می کنند شامل خانواده سرور به نام سرورهای پلتفرم می شوند. سازمان های بزرگ سرورهای سیستم عامل را اداره می کنند تا بتوانند مقدار زیادی از داده ها را با سرعت بسیار سریع انتقال داده اداره کنند.

برنامه ی سرور

یک سرور برنامه برای ایجاد برنامه های وب و ایجاد بسترهای سرور برای اجرای برنامه ها ، زیرساخت ها را فراهم می کند. زیرساخت های سرور بر روی یک مدل لایه سرویس کامل اجرا می شود. سرور اجزای مختلفی را ارائه می دهد که یک توسعه دهنده نرم افزار از طریق API به آنها دسترسی پیدا می کند . عملکرد اصلی برنامه سرور برای پشتیبانی از طراحی صفحات وب پویا است.

سرور ارتباطات

سرورهای ارتباطی شامل تعداد زیادی از برنامه های ارتباطی می شود که با یکدیگر کار می کنند. یک سرور ارتباطی به تولید کنندگان تجهیزات اجازه می دهد ارزش را در هر سطح از معماری یک سیستم محاسباتی افزایش دهند. تولید کنندگان سخت افزار ، توسعه دهندگان نرم افزار ، انجمن های صنعت و فروشندگان سرور ارتباطات با بخشی از سیستم های سرور ارتباطی را که به سرعت در حال رشد هستند ، درگیرند.

میزبان وب 

میزبان وب نوعی سرویس میزبانی اینترنتی است که به افراد و سازمانها امکان دسترسی به اینترنت را می دهد. میزبان وب فضای سرور اجاره ای یا متعلق به خود را برای استفاده مشتری ایجاد می کند و اتصالات آنلاین را از طریق مرکز داده ارائه می دهد. چندین مشتری می توانند منابع سرور را به اشتراک بگذارند ، که میزبان وب با ارائه انواع مختلف برنامه های میزبانی وب به آنها اختصاص می دهد. میزبان وب به مشتری اجازه می دهد دامنه هایی را ایجاد کند که به آنها دسترسی به اینترنت می دهد. بسیاری از مشاغل کوچک در شروع کار خود از میزبان وب استفاده می کنند تا در هزینه خود صرفه جویی کنند و به آرامی اما موفقیت آمیز تجارت خود را توسعه دهند.

انواع میزبان وب

قبل از ثبت نام در یک سرویس میزبانی وب ، باید انواع مختلف میزبان وب را در دسترس هم افراد و هم کسب و کارها بدانید. برای سادگی ، باید چهار سرویس میزبانی وب محبوب را مرور کنیم.

میزبان وب رایگان

کارشناسان میزبانی وب ، میزبانی وب را برای مشاغل که به بارگیری سریع اطلاعات نیاز دارند، توصیه نمی کنند. می توانید همان سرور را با ده ها مشتری به اشتراک بگذارید ، که سرعت سرعت اتصال را کندتر می کند. میزبان وب رایگان برای افرادی که انتظار توسعه و تغییر سریع در محصول یا خدمات را ندارند ، به بهترین وجه کار می کند.

میزبان وب مشترک

همانطور که از این نام پیداست ، میزبانی وب مشترک شامل اشتراک منابع سرور در بین چندین مشتری است. با این حال ، نه به بسیاری از مشتری ها سرور مشابه داده می شود و نه تعداد مشتریانی که منابع سرور میزبانی رایگان دارند، دارای امکانات مشترک هستندبلکه هزینه عملکرد سرور را بین مشتری ها توزیع می کند. از طرف دیگر این باعث می شود سرعت انتقال داده آهسته و کمتر از زمانهای سریع باشد.

 میزبان وب اختصاصی

 میزبان وب اختصاصی یک سرور را با یک مشتری متصل می کند. این بدان معنی است که شما تمام منابع سرور را به خودتان اختصاص داده اید. سرعت سریع تر داده ها و نرخ به روز رسانی بالاتر باعث می شود این گزینه میزبانی وب برای مشاغل و کارآفرینی که می خواهند محصولات و خدمات بیشتری بفروشند جذاب است. با این حال ، به یاد داشته باشید که شما مسئولیت مراقبت از مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری سرور را بر عهده خواهید داشت.

میزبان وب جامع

با میزبانی وب جامع ، مشتری یک سرور خریداری می کند و آن را در مرکز داده میزبان وب ایمن نگه می دارد. شما از کنترل کامل روی سرور لذت می برید ، این بدان معنی است که می توانید هر اسکریپت یا برنامه هایی را که عملکرد وب سایت شما را ارتقا می بخشد اضافه کنید. این گزینه میزبانی وب برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل که درک جدی از مباحث محاسبات پیچیده و همچنین پول نقد برای خرید و ذخیره یک سرور دارند ، به بهترین وجه کار می کند.

بسیار مهم است که بدانید وب سایت شما به چه نوع سرویس میزبانی وب نیاز دارد. علاوه بر این ، بودجه شما و همچنین مکانی که درآن میزبانی وب ثبت نام کرده اید بسیاری از مسایل را تعیین می کند.


منبع : couponvps


 

لینک کوتاه: https://Tjjc.ir/kIyZ8
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید